0544 565 09 04

0212 543 23 66

info@hakeegitim.com

Zuhuratbaba Mh.İncirli Cad.

İncirli Apt. No:21 Kat 4 Daire 9

Bakırköy - İstanbul

 

Özel Ders


by hake
Free
0 Lessons
0 Students

T.C. MEB ÖZEL HAKE HIZLI OKUMA KURSU olarak özel ders kavramı bizim için her yaştaki öğrenci için yapılan birebir eğitim modelimizdir.

Özel ders, çocuklarımızın derslerde anlamadığı konuları özel ders sayesinde öğretmenden birebir aldığı çalışmadır. Ve bu derslerde öğrenci ve öğretmen birebir çalışma yaptığı için öğrencimiz anlamadığı konuyu tekrar tekrar anlattırabilir, o konuya geri dönebilir.
Sınıf ortamları genelde çok kalabalık olduğu için öğrenci bazen sınıf ortamında seslerden dolayı konsantrasyonunu kaybedebilir ve dersi anlamakta güçlük çekebilir. Özel derslerde bu sorun tamamen ortadan kalkar ve öğrencinin odaklanması sağlanarak öğrencinin anlatılan konuyu daha iyi kavraması sağlanır. Özel ders kavramı ayrıca Türkiye şartlarında yani sınav mantığının geçerli olduğu bir eğitim modelinde çocuğun konularla ilgili sorulara daha çabuk ve hızlı cevap vermesi için de yapılan derslerdir. Çocuklarımızın sadece konuyu anlamaları yeterli değildir, hızlı soru çözümü özellikle sınavlarda çok önemlidir. Özel derslerde bu sorun giderilebilir. Özel derslerin bir diğer faydası da özgün soruları görebilme becerisidir. Çok az kullanılan soru tipleri derslerde gösterilerek çocuğumuzun yorumlama becerisi geliştirilip, değişik tarzlardaki soru kalıplarını görmesi sağlanır, öğretmen her durumda çocuğun karşılaştığı sorunlar karşısında birebir olaya müdahele edebilir.

Özel ders öğrenmenin en etkili yöntemlerinden biridir, özel derslerin başarıya ulaşması için en önemli yapı eğitmen faktörüdür. Eğitmenler öğrencilerin seviyesine inebilecek, öğrenciyle samimi olabilecek, öğrencinin motivasyonunu yükseltebilecek, her sorunun püf noktalarını verip daha yalın anlatabilecek ve en önemlisi takip sistemiyle her an öğrenciyi takip ederek ihtiyaca bağlı programı güncelleyecektir.
T.C. MEB ÖZEL HAKE HIZLI OKUMA KURSU olarak bizim en güvendiğimiz kısım eğitmen kalitesidir. Öğretmenlerimiz alanlarında uzman ve her biri İstanbul’un en saygın, en önemli dershanelerinde yıllarca çalışmış, özel ders kavramını bilen tecrübeli öğretmenlerdir. Ayrıca Hızlı Okuma Tekniklerinde de uzman oldukları için, hızlı soru çözme tekniği konusunda da yardımcı olabileceklerdir.
T.C. MEB ÖZEL HAKE HIZLI OKUMA KURSU özel ders kavramını bir sistematiğe bağlamış programlı bir şekilde yapılandırılmış bir çalışma şeklidir.

BİRİNCİ SEVİYE ( İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ )
Bu seviye grubundaki öğrencilerimize öncelikle hız-algı testi yapılır. Okuma problemi var mı, okuduğu metnin yüzde kaçını kavrayabiliyor, söylenen bir hikayeyi doğru yazabiliyor mu? Bakılır, ihtiyacı varsa önce DOKY ( DİNLEME-OKUMA-KONUŞMA-YAZMA ) Eğitimleri verilir.

Öğrenci normal seviyedeyse öncelikle konu anlatımı yapılır. Bu grup öğrencinin ciddi anlamda konu eksiği vardır ve bol bol konu anlatılır, böylelikle öğrencinin konu eksiği ortadan kaldırılır. Bu işlem yapılırken yayın secimi çok önemlidir. Öğrencinin anlatılan konuya ve cözülen sorulara paralel soru tarzını gösteren yayınlarla çalıştırılması öğrencinin dersi sevmesine ve öz güven kazanmasına neden olur. Eğitimin %50’si motivasyon, %50’si teknik bilgidir. Konu eksikliğini yavaş yavaş tamamlayan öğrenciye sistematik ve ölçülü bir şekilde soru çeşitliliği artırılmalı ve konuyu anlamanın yanında pratiklik kazandırma becerisi oluşturulmalıdır. Eğitim süreç işidir, öğretmen-öğrenci-veli iş birliği içinde olmalıdır. Öğretmenin verdiği ödevi evde yaptırmak veliye düşer. Bu yüzden sabırlı, anlayışlı ve öz verili olmanız beklenmektedir. Kısa zamanda başarıya entegre olmak ve bunu öğrenciden beklemek; öğrenci üzerinde baskı yaratacaktır. Özel ders eğitimlerinin kalitesini artırmak için öğretmen ders sonunda veliye bilgi verir. Eğitimin sonunda ise ilk günden son güne kadar neler yapıldı, nasıl ilerlemeler kaydedildi, rapor halinde sunar.

İKİNCİ SEVİYE (ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ )
Bu seviye grubuna giren öğrencilerimiz konu eksiği az olan genel anlamıyla konulara hakim ama soru çözme teknikleri bakımından sınırlı, çok fazla soru bankası bitirmeyen yavaş işlem yeteneğine sahip öğrencilerden oluşur.Bu öğrenci gruplarına yapılacak en uygun çalışma sistemi konunun kısa özetleri olup öğrencinin bol soruyla muhattap olmasını sağlamaktır. Ve soru çözümü etütleri yapıp, öğrencinin zamanı doğru kullanabilme becerisini kazanmasını sağlamaktır.Her sorunun birden fazla çözüm yöntemi vardır eğer öğrenci tek bir yoldan soru çözümüne ulaşmaya çalışırsa hem zaman kaybeder hem işlem hatası yapma olasılığı artar.Alanında uzman öğretmen kadromuz bu grup öğrencilerde soruların değişik çözüm tekniklerini öğretir ve konular arasında bağlantı kurmasını sağlar. Günde 300 soru çözümü ödevi verir ve öğrencinin her konudan yüzlerce soru çözmesini sağlar, değişik yöntemler gösterir. Zamanı doğru kullanabilme becerisi çok önemlidir.Sınavdan çıkan öğrenci en çok süreyi yetiştiremediği için soruları yapamaz. Hızlı okuma uzman eğitmenlerimiz hızlı soru çözme teknikleriyle öğrenciye artı zaman kazandıracaktır.

ÜÇÜNCÜ SEVİYE ( LİSE ÖĞRENCİLERİ )
Bu grup öğrencileri genelde derslerinde başarılı, konu eksiği olmayan, hangi bölümü istediği belli, kendinden emin öğrenci grubudur.
Bu gruptaki öğrencilerimize yapılan genel program daha çok rehberlik ve koçluk programıdır.
LIVCON LEARNING ACADEMY’den Öğrenci Koçluğu Eğitimleri olan eğitmenlerimizöğrencilerimize en iyi hizmeti sunacaklardır.
Sayısal bölüm öğrencileri matematik, geometri, fen derslerini full yaparken sözel derslerde zorlanabilirler. Bu aşamada sözel ders takviyesiyle öğrenci başarısı yükseltilir. Paragraf sorularını çözebilmek için, önce kelime hazinesi gerekmektedir. Bunun yolu da kitap okumaktan geçiyor. Sayısal derslerde full çeken, paragraf sorularında sıkıntı yaşayan öğrencilerle konu anlatımı yapılır  ve hızlı paragraf sorusu çözme teknikleri öğretilir. Denemelerde 5-10 net artış gösterir.
LYS EDEBİYAT, TARİH VE COĞRAFYA DERSLERİ KONU ANLATIMLARI VE HIZLI SORU ÇÖZME TEKNİKLERİ adlı programımız ile öğrenci başarısı artırılır.
T.C. MEB ÖZEL HAKE HIZLI OKUMA KURSU olarak hızlı okuma alanındaki iddialı çalışmalarımızın yanı sıra ihtiyaç neredeyse biz oradayız. En iyi hizmeti verebilecek, uzman eğitmen kadrosuna sahibiz. Tek yapmanız gereken 0212 543 23 66’yı arayıp randevu talep etmek, öğrencinizin seviyesini tespit edip, bireysel paket programları hazırlamak için sizi bekliyoruz.

ÖN KAYIT FORMU

Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım!

WhatsApp chat