0544 565 09 04

0212 543 23 66

info@hakeegitim.com

Zuhuratbaba Mh.İncirli Cad.

İncirli Apt. No:21 Kat 4 Daire 9

Bakırköy - İstanbul

 

Soru-Cevap

Elbette herkes mevcut hızından çok daha hızlı okuyabilir. 4 hafta boyunca sürdürülen, göz-beyin-bellek çalışmaları sonucunda en az iki katına çıkmak son derece kolay hatta kurumumuzca %100 başarı garantisi verilen bir artıştır. Hızlı okuma eğitiminiz sonunda okuma hızınızı 3,4,5 kat ve hatta çok daha fazla artırmanız mümkündür.

Hızlı okuma eğitimi 4. Sınıftan itibaren başlar. Eğitimin üst sınırı yoktur.

Hayır tam tersine hızlı okuduğunuz zaman anlamanız da artar. Hızlı okuma dikkati ve odaklanmayı, aktif görme alanınızı artırarak bütünü görmeyi sağlar. Beyniniz birkaç kelimeyi parça parça görüp algılamaktansa resmin bütününü görüp algılayacak ve siz çok daha yüksek kavrama oranına sahip olacaksınız.

İçerisinde pek çok unsuru barındıran anlayarak hızlı okuma eğitimi önündeki en büyük iki engel: “Önyargı ve alışkanlıktır.” Küçük yaşlarda bu iki şey de neredeyse yok denecek kadar azdır. 4. 5. Sınıf öğrencisine öğretmen ne derse onu yapar, örgün öğretimi süren tüm öğrenciler için bu iki sorun yetişkinlere oranla çok daha kolay aşılır. Aktif öğrenim hayatları devam eden öğrenciler her an okuma-anlama-çalışma sistemi içinde olduklarından yetişkinlere göre çok daha iyi bir öğrenim süreci içindedirler; hızlı okuma becerisini çok daha iyi kazanır ve sürdürürler. Özellikle sınavlara hazırlanan ve soruları yetiştirme bakımından süre sorunu çeken öğrenciler, hem sınavlara hazırlanırken hem sınav anında zamanını çok daha iyi kullanabilmek için hızlı okuma becerilerini geliştirmeye daha çok gereksinim duyarlar. Ne var ki tüm öğrenciler için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Öğrenciler Hızlı Okuma Becerisi kazanmanın öneminin tam olarak farkında değildirler. Bu noktada ebeveyn veya okul öğretmeninin bilinci ve önerisi yol gösterici olur. Hızlı okumanın öğrencinin kişisel gelişimine ve okul hayatına sağlayacağı büyük katkının farkında olan öğretmenlerin, velilerin yönlendirdiği öğrenciler, öğrenme ve beceri geliştirme süreçlerinin en verimli çağında bu paha biçilemez beceriyi kazanırlar.

Hızlı okuma tekniği öğrenildikten sonra unutulan bir beceri değildir. Çünkü alışkanlık kazanmak hedeflenmektedir. Hızlı okuma 21 gün tekrar sonucunda alışkanlık haline gelmektedir. Eğitimlerimiz 1 aya yayıldığı ve 2 hafta sonra takip dersi yapıldığı için 6 haftalık bir süreç kalıcı başarıyı sağlamaktadır. Aynı bisiklet sürmek gibi… Nasıl aradan yıllar geçse bile bisiklete bindiğimiz zaman tekrar sürmeye kaldığımız yerden devam edebiliyor isek hızlı okuma teknikleri de bizlere aynı sonucu vermektedir.

WhatsApp chat